Yaygınlaşma Politikamızı 2018 Yılında Da Devam Ettireceğiz

Yaygınlaşma Politikamızı 2018 Yılında Da Devam Ettireceğiz

Yenilikçi ürünleri öne çıkan Samsung Electronics, pazardaki gücünü artırmaya odaklandı. Canlanması öngörülen turizme bağlı olarak artacak yatırımları göz önünde bulunduran marka, tüm otel projelerine hizmet sunmayı hedefliyor. Samsung Electronics Türkiye Sistem Klimaları Ülke Müdürü Okan Tutcu ile hedeflerini ve daha birçok konuyu konuştuk. 

Samsung’un iklimlendirme alanındaki çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

Samsung Electronics olarak klima pazarında hem kurumsal hem de konut kullanıma yönelik pek çok yenilikçi ürünümüz bulunuyor. Güney Kore’de Sistem Klimaları için çok büyük bir Ar-Ge merkezimiz var. Burada geliştirdiğimiz teknolojiler sayesinde pazara sürekli yenilikçi ürünler sunan bir markayız. Dünyanın ilk dairesel ve kanatsız kliması olan 360 Kaset ve CES 2017’de Yenilikçilik Ödülü alan Wind-Free rüzgârsız klima gibi modellerimizle müşterilerimize en konforlu iklimlendirme çözümlerini sunabilmek için çalışıyoruz.

Günümüzde enerji verimliliği ve konfor iklimlendirme sistemlerinde aranan en önemli iki özellik. Bu konuda ürünlerinizin sağladığı avantaj nedir?

Dünyanın 84 ülkesinde müşterilerimizden gelen geri bildirimleri değerlendiren bir ekibimiz var. Aldığımız geri bildirimler sonucu klimalarımızda enerji verimliliği ile birlikte alan verimliliğini artıran, kompakt tasarımlara yoğunlaşıyoruz. Konforlu iklimlendirme denince pazarda ilk akla gelen cihazlar Windfree model klimalarımız oluyor. Windfree klimalarımız havayı tam 21.000 mikro delik boyunca ortama dağıtarak rüzgâr oluşturmadan konforlu bir serinlik sağlıyor. Aynı şekilde 360 Kaset klimamız da dairesel tasarımı ve kanatsız yapısıyla havayı doğrudan mekâna yöneltmediği için geniş mekânların konforlu bir şekilde soğutulmasını sağlıyor.

2018 yılında hangi başlıkları gündeminize taşıyacaksınız? Hedef ve planlarınızı öğrenebilir miyiz? 

Geçtiğimiz yıl başlattığımız Türkiye genelinde yaygınlaşma politikamızı 2018 yılında da devam ettireceğiz. 2017 ve öncesinde yakaladığımız büyüme trendini 2018 yılında artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Son dönemde ülkemize gelen turist sayısının eski seyrine dönme eğiliminde olduğunu görüyoruz. Turizmin canlanması yatırımların da artmasına neden oluyor. Samsung Electronics olarak önümüzdeki yıllarda gerçekleştirilecek tüm otel projelerine, sektöre öncülük eden çözümlerimiz ile hizmet sunmayı hedefliyoruz.